קשיים חברתיים

קשרים חברתיים ומצבים חברתיים תופסים חלק נכבד בחיינו. צעירים רבים מתמודדים עם קשיים בתחום החברתי. קשיים אלה מביאים לא פעם להמנעות ממצבים חברתיים, לפגיעה בתפקוד בעבודה ובלימודים להסתגרות ולבדידות. ניתן לטפל בתחום זה ולשפר באופן משמעותי את איכות החיים ולהביא לשחרור ונינוחות.

חרדה חברתית


אתם מרגישים מתח ולחץ במפגש עם אנשים חדשים ומודאגים ממה שיחשבו עליכם. אתם חושבים הרבה על איך אתם נשמעים וחוששים לדבר מול אחרים ולהביע את דעותיכם. אתם חשים חסומים ולא משוחררים בחברת אחרים. יכול להיות שכל דייט, מפגש חברתי, ראיון עבודה או פרזנטציה בלימודים יגרמו לכם שלא לישון בלילה שלפני. בזמן הסיטואציה  אתם עשויים להתרגש, לחשוש, אפילו לרעוד, להזיע, לחוש בחילה ואף לאבד את היכולת לדבר. ייתכן שאתם חווים חרדה חברתית.

החרדה החברתית גורמת לכם לוותר לא פעם על השתתפות במפגשים חברתיים ,לסבל ולמתח רב כאשר אתם כן בוחרים או חייבים להגיע. אתם עשויים לחוש שהאפשריות שלכם בעולם הולכות ומצטמצמות ושמקומות שדורשים מפגש עם אנשים ואינטראקציה חברתית סגורים עבורכם. אולי תעדיפו להסתגר כדי להימנע מתחושות של בושה, השפלה ותחושות לא נעימות נוספות.

​מה נעשה בטיפול?


הטיפול בחרדה חברתית מבוסס על שילוב בין גישה דינמית שדרכה נבין את מקור החרדה ונטפל בה, לבין כלים פרקטיים שיסייעו לכם להתמודד ולהרגיע את החרדה בזמן אמת. הקשר הטיפולי עצמו יהווה מרחב לתרגול ולהתנסות בחוויה חברתית בסביבה מקבלת ולא שיפוטית.

בטיפול תפתחו דרכי התמודדות להפחתת החרדה. תוכלו להבין יותר לעומק מה קורה לכם במצבים חברתיים, לרכוש ביטחון ולהגיע נינוחים, משוחררים ורגועים יותר לסיטואציות חברתיות.

קושי ביצירת קשרים חברתיים

קשה לכם ליצור ולשמור על קשרים. אתם מרגישים שאנשים מסביבכם לא מכירים אתכם כפי שאתם באמת. הקשרים שלכם נשארים שטחיים ולא עמוקים. אתם חשים בדידות ורצון להתקרב לאחרים אך לא יודעים איך. אולי אפילו התייאשתם מלנסות.


מה נעשה בטיפול?

​בטיפול נתבונן יחד במה שקורה לכם בתוך קשר. נבחן כיצד אתם מביאים את עצמכם לקשר, מי אתם ומה אתם מרגישים שיש בכם שתוכלו להציע לצד השני. נברר היכן קשרים נתקעים, לא נתפסים, מתרחקים  ודועכים. דרך הטיפול עצמו תהיה לכם הזדמנות לבנות קשר דרכו תוכלו לתרגל ולהתנסות בחוויה משמעותית של יחסים.

הטיפול יסייע לכם להבין מה פחות עבד עד היום בקשרים וכיצד תרצו לגשת לקשרים בעתיד. דרך התהליך הטיפולי תוכלו לגלות מי אתם ומה יש בכם וכך לגשת ליצירת קשר ממקום רגוע ובטוח יותר. המטרה היא לחזק אתכם מבפנים לפני שאתם ניגשים ליצור קשרים בחוץ.

כמה זמן זה לוקח?​

​לכל אחד מכם יש צרכים ורצונות שונים. כל אחד מכם גם ירצה להעמיק ולהשתנות עד לנקודה מסויימת ולכן קשה להעריך מראש כמה זמן בדיוק ייקח התהליך. בדרך כלל לאחר כמה חודשים של טיפול מתחילים לחוש בשינוי. בכל מקרה, אני תמיד פתוחה לשמוע האם אתם רוצים להמשיך, זקוקים להפסקה, מעוניינים לסיים או מעוניינים לשמוע ממני באיזה שלב של הטיפול אנחנו עומדים.

כמה זה עולה?​

המחיר לפגישה הוא 350 ש"ח, משך הפגישה 50 דקות.

©2017 BY GANIT SHAKED

ליצירת קשר: 054-6574117

פיכמן 1, ת"א