יציאה מבית ההורים

יציאה מבית ההורים לחיים עצמאיים מעלה הרבה שאלות, התלבטויות וחששות. "לאן אעבור? האם זה הזמן הנכון? האם אסתדר עם השותפים? האם כדאי לי לעשות את הצעד ולעבור לגור עם בן או בת הזוג? האם יהיה לי קשה וארצה לחזור?"

בית ההורים הוא המקום הנוח, הבטוח  והמוכר לכם. גרתם וגדלתם בו מאז שנולדתם. בבית יש אנשים מוכרים וקרובים,  אוכל, כביסה, קניות, ניקיון.  יש בו חלוקת תפקידים שאתם רגילים אליה ותוכלו לשהות בו לפרק זמן בלתי מוגבל. יחד עם זאת וככל שחולפות השנים, המקום הנוח הזה הוא לא תמיד נוח. לא פעם ישנם מריבות וויכוחים עם ההורים, בני הבית לא תמיד מבינים שאתם כבר אנשים בוגרים, לא תמיד נותנים מרחב, ושואלים הרבה שאלות.  אתם מרגישים תלויים, לא עצמאיים ומתקשים לבנות ולעצב את חייכם באופן שבו הייתם רוצים. אתם מבינים שאתם אולי צריכים למצוא לכם בית, פינה משלכם אבל זה נראה קשה, מפחיד, יקר, מוזר - אז בינתיים אתם נשארים.

גם להורים לא קל לעזור לכם לקבל החלטה ולעשות צעדים בתחום הזה. אם ידחפו אתכם לצאת לפני הזמן המתאים עבורכם אז אולי תרגישו שאינכם רצויים בבית. ומהצד השני, כמובן שגם להם קשה לשחרר אתכם, שכן הם עדיין דואגים לכם, רוצים לשמור אתכם קרוב אליהם  ולהגן עליכם מהעולם שבחוץ.

​מה נעשה בטיפול?

​בטיפול נבחן יחד בסביבה מקבלת ולא שיפוטית את שאלת המגורים בבית ההורים. נחשוב האם המגורים בבית מתאימים עבורכם בשלב הזה. נחשוב על היחסים המשפחתיים עם ההורים והאחים כאשר אתם גרים בבית. נבחן האם יציאה מהבית יכולה לקדם אתכם וננסה להתמודד עם החששות המעסיקים אתכם לקראת היציאה.​

כמה זמן זה לוקח?

 

​לכל אחד מכם יש צרכים ורצונות שונים. כל אחד מכם גם ירצה להעמיק ולהשתנות עד לנקודה מסויימת ולכן קשה להעריך מראש כמה זמן בדיוק ייקח התהליך. בדרך כלל לאחר כמה חודשים של טיפול מתחילים לחוש בשינוי. בכל מקרה, אני תמיד פתוחה לשמוע האם אתם רוצים להמשיך, זקוקים להפסקה, מעוניינים לסיים או מעוניינים לשמוע ממני באיזה שלב של הטיפול אנחנו עומדים.

​כמה זה עולה?

​המחיר לפגישה הוא 350 ש"ח​​​​​​​​, משך הפגישה 50 דקות.

לקריאה נוספת מתוך אתר "פסיכולוגיה עברית"

©2017 BY GANIT SHAKED

ליצירת קשר: 054-6574117

פיכמן 1, ת"א