צעירים עם מוגבלויות

מעבר לחיים בוגרים ועצמאיים הוא מורכב ומאתגר, במיוחד אם אתם מתמודדים גם עם מגבלה. אתם עשויים לשאול את עצמכם האם אצליח ליצור קשר זוגי, למצוא עבודה ולהסתדר במגורים עצמאיים. אתם עשויים לחוש שאפשרויות הבחירה שלכם מצומצמות ושדלתות רבות סגורות בפניכם. יש מקום שבו ניתן לדבר על החששות, ההתמודדות והקשיים, ולקבל תמיכה והכוונה.

כיצד מדברים על ה"פיל באמצע החדר" שנקרא מגבלה?

איך אתכונן לדייט ומה כדאי שאספר בטלפון? מה אגיד בראיון עבודה? איך כדאי לי להציג את עצמי במפגש עם אנשים חדשים? איך אבקש עזרה? האם אני מכביד על הסביבה שלי? מה אחרים חושבים עלי? האם אני שווה? האם אני יפה?   

בילדותכם גדלתם בבית ההורים המוכר והבטוח. ככל שחולפות השנים אתם רוכשים עצמאות ויוצאים לעולם המבוגרים. בתקופה זו בה אתם מעצבים את חייכם, עשויים לעלות אצלכם חששות והתלבטויות לגבי העתיד: כיצד תסתדרו בלימודים, בעבודה, במגורים עצמאיים, בחברה ובזוגיות. לא פשוט לקבל ולאהוב את עצמכם עם המגבלה ובוודאי קשה להנגיש אותה לאחרים.

 אנשים מסביבכם לא תמיד יודעים מה זה אומר מגבלה ולעיתים אף חוששים ושומרים מרחק.  ישאלו אתכם על המגבלה בדייטים, בראיונות עבודה, במפגשים חברתיים, בקבלה ללימודים וכדומה. כאנשים בוגרים אתם אלו שמעצבים את דרך ההתמודדות האישית שלכם עם המגבלה וכן את הדרך שבה תרצו להנגיש את עצמכם לעולם. דרך זו תהיה מושפעת מהבית שבו גדלתם אך גם תהיה אישית ומעוצבת על ידיכם. בתקופה זו בה אתם בונים את חייכם ומעצבים את זהותכם, כדאי לעצור, להתבונן על האפשרויות  ולקבל תמיכה והכוונה בעת הצורך כדי שתצאו בטוחים ומחוזקים לקראת חייכם הבוגרים. 

מה נעשה בטיפול?

בטיפול נתבונן יחד במסע ההתמודדות האישי שלכם עם המגבלה. תקבלו מרחב לשתף בקשיים, בשאלות ובהתלבטויות המעסיקות אתכם. נחשוב איזה מקום תופסת  המגבלה בחייכם וכיצד ניתן לראות אותה כחלק מעצמכם מבלי שתצבע את כל מי שאתם. הטיפול יוכל לסייע לכם לגלות את עצמכם, להבין מה אתם רוצים, מה אתם יכולים וכיצד למצוא את השביל הייחודי המתאים עבורכם. נחשוב כיצד להביא את עצמכם עם המגבלה למערכות יחסים, למקומות עבודה ועוד.

כמה זמן זה לוקח?​

​לכל אחד מכם יש צרכים ורצונות שונים. כל אחד מכם גם ירצה להעמיק ולהשתנות עד לנקודה מסויימת ולכן קשה להעריך מראש כמה זמן בדיוק ייקח התהליך. בדרך כלל לאחר כמה חודשים של טיפול מתחילים לחוש בשינוי. בכל מקרה, אני תמיד פתוחה לשמוע האם אתם רוצים להמשיך, זקוקים להפסקה, מעוניינים לסיים או מעוניינים לשמוע ממני באיזה שלב של הטיפול אנחנו עומדים. 

​כמה זה עולה?​

 המחיר לפגישה הוא 350 ש"ח, משך הפגישה 50 דקות.

"להביט פנימה" - סדרת מאמרים מאת גנית שקד בנושא צעירים עם לקות ראייה ועיוורון.

©2017 BY GANIT SHAKED

ליצירת קשר: 054-6574117

פיכמן 1, ת"א