בחירת מקצוע

השתחררתי מהצבא,  עבדתי, נסעתי לטיול הגדול בחו"ל, חזרתי, עבדתי עוד ועכשיו הגיע הזמן להחליט מה הצעד הבא. תמיד שאלו אתכם מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים והנה אתם כמעט גדולים ואין לכם מושג באיזה כיוון לבחור. במקום זאת עולות המון שאלות, התלבטויות, ובעיקר תחושה של בלבול.

בחירת תחום לימודים ומקצוע

​קיימות המון אפשרויות וכל אחד אומר לכם משהו אחר. קשה להבדיל בין מה שאתם רוצים לבין מה שאחרים רוצים בשבילכם. קשה עוד יותר להבחין בין מה שאתם רוצים לבין מה שחונכתם וכוונתם לרצות. אתם מנסים לברר מה חשוב לכם: כסף? עניין? משמעות? מקצוע עם יוקרה? מקצוע שבו תוכלו לתרום לחברה?

לא פעם ישנה תחושה כי מדובר בהחלטה הרת גורל שתשפיע על כל חייכם וככל שאתם מרגישים שזוהי החלטה גורלית יותר, כך יותר קשה לכם לקבל אותה.

​​

היום שאחרי התואר​

השאלות הללו ותחושת הבלבול עולות לא רק לפני תחילת הלימודים אלא גם לאחר סיום התואר הראשון או אפילו התואר השני. בצומת זה של סיום התואר, לא תמיד ברור לכם באיזה כיוון להמשיך והשאלות נפתחות מחדש: אתם מתלבטים במה תרצו לעבוד, לעיתים עולה תחושה כי תחום הלימודים שבחרתם לפני מספר שנים אינו מתאים לכם כיום, לעיתים אתם מבינים שיש פער בין מה שלמדתם לבין מה שקורה בעולם שמחוץ לאוניברסיטה. אתם עשויים גם לגלות שלמקצוע שלמדתם אין מספיק ביקוש וקשה מאד למצוא בו עבודה. יש כאלה ששלב ראיונות העבודה גורם להם ללחץ ולחרדה ועומד כמכשול בינם לבין האפשרות למצוא עבודה המתאימה עבורם.  בנקודה זו, לאחר סיום התואר,  קשה לחשוב על לעשות שינוי ועשויות להתעורר שאלות קשות ומלחיצות: האם ביזבזתי שלוש שנים? האם מאוחר מידי להתחרט? האם בכלל אמצא תחום שמתאים לי? וכיצד ממשיכים מכאן?

בנקודה זו חשוב לעצור, לחשוב ולהתייעץ.

​​מה נעשה בטיפול?​

​בטיפול נעשה סדר בדברים ונחשוב עליהם בצורה רגועה ולא מתוך תחושת הגורליות והלחץ. נבחן יחד את האפשרויות השונות העומדות לרשותכם. ננסה להבין מה אתם באמת רוצים ומה חשוב לכם אל מול מה שאחרים מצפים מכם. נחשוב כיצד להתמודד עם הלחץ והדרישות של הסביבה, וכיצד למצוא בתוך כל זה את הקול האישי שלכם ואת הדרך בה תרצו ללכת.​

הטיפול הוא תהליך מעמיק של בירור הקול האישי שלכם: מה אתם רוצים, מה חשוב לכם ובאיזו דרך תרצו לצעוד. ההחלטה כיצד להתקדם הלאה בחייכם תהיה בסופו של דבר שלכם אך היא תילקח ממקום רגוע, פחות מבולבל מרעשי הסביבה ובעיקר מתוך חיבור אמיתי לעצמכם. לאלו מכם המרגישים שהם עומדים במקום, הטיפול יסייע לצאת מתחושת תקיעות ולייצר תנועה בחיים.

​​

כמה זמן זה לוקח?​

​לכל אחד מכם יש צרכים ורצונות שונים. כל אחד מכם גם ירצה להעמיק ולהשתנות עד לנקודה מסויימת ולכן קשה להעריך מראש כמה זמן בדיוק ייקח התהליך. בדרך כלל לאחר כמה חודשים של טיפול מתחילים לחוש בשינוי. בכל מקרה, אני תמיד פתוחה לשמוע האם אתם רוצים להמשיך, זקוקים להפסקה, מעוניינים לסיים או מעוניינים לשמוע ממני באיזה שלב של הטיפול אנחנו עומדים. 

​​

כמה זה עולה?

 המחיר לפגישה הוא 350 ש"ח​, משך הפגישה 50 דקות.

©2017 BY GANIT SHAKED

ליצירת קשר: 054-6574117

פיכמן 1, ת"א